Επιτροπή Ανταγωνισμού: Τι οδήγησε στην έφοδο των 120 ελεγκτών στις τράπεζες

ΣΧΟΛΙΑ
(44)
Crook-dom Unlimited
08/11/2019, 15:40
Δεν θα το ομολογήσουν ποτέ δημοσίως οι μυημένοι πρωταταγωνιστές του θεσμικού γδαρσίματος(κόμματα+εταιρείες+λοιποί συμμετέχοντες) Επειδή είμαστε η χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό μαύρων εισοδημάτων 40%-50% – ασχέτως αν αυτό αφορά το 20% του γενικού
πληθυσμού – αυτοί θεώρησαν ότι νομιμοποιούνται να υπερτιμολογούν-αισχροκερδούν 100–>400% σε μια σειρά βασικών αγαθών & υπηρεσιών στο σύνολο της κοινωνίας. Ήτοι στην διεστραμμένη συλλογιστική τους, τιμωρούν ένα λαμόγιο που φοροδιαφεύγει υπεξαιρώντας εκατομμύρα με την υπερχρέωση κάποιων αγαθών& υπηρεσιών !!!!! εξίσου με τον συνταξιούχο ή εργαζόμενο των 350 ή 700 ευρώ !!!!! Απάντηση
Gh
08/11/2019, 14:18
Με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που έχουν στήσει ενα άθλιο καρτέλ θα ασχοληθεί επιτέλους ο φιλελεύθερος ΧΑΧΑΧΑΧΑ Αδωνης και η Επιτροπή του?
Απάντηση
Insider
08/11/2019, 11:59
Από τη στιγμή που ο τσιπραλέξ ξεπούλησε τις (πρώην) Ελληνικές τράπεζες σε ξένους, έναντι κυριολεκτικώς πινακίου φακής, μικρή σημασία έχουν τώρα πλέον όλα αυτά. Μάλλον είναι ασπιρίνη ενώπιον καρκίνου. …
Απάντηση
Savonarola
08/11/2019, 11:26
Σημειωτέον, οι τράπεζες γράφουνε διαρκώς στα τέτοια τους, τους δήμους και δεν αποδεσμεύουν για καιρό τους λογαριασμούς του κοσμακη με ρυθμισμένα χρέη.
Απάντηση
Τρολ
08/11/2019, 11:25
Έμμισθοι Σχολιαστές μου… Προσοχή μην το γυρίσετε σε καλαματιανό. Ο Μέγας Άδωνις δήλωσε άγνοια… Και μετά οι Συριζαιοι κάνουν ότι τα πιστεύουν και λένε μπράβο στην παλιά σύνθεση της επιτροπής και οι της ΝΔ κοροϊδεύουν την επιτροπή για την αποτυχία τής…. Και μετά λέτε εμένα Τρολ !!!
Απάντηση
Γπ
08/11/2019, 11:15
Απλά κάπως πρέπει ο πολίτης να τα χωνέψει αυτά και έτσι μπήκε μπροστά το σχεδιο αυτό το οποίο θα τά βρει όλα οκ στο τέλος και έτσι μέλι γάλα όλα και με την κρατική βούλα.
Απάντηση
ΣΠΥΡΟΣ
08/11/2019, 11:08
Εχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον οι απόψεις και οι αναλύσεις διαφόρων συριζο_τρολέδων κι’ακόμη περισσότερο η σιγουριά που αποπνέουν ! Αφήστε το ρε παλουκάρια….δεν τόχουτε…..ανοίξτε κάνα βιβλίο να δείτε τι είναι νόμισμα,νομισματική πολιτική,χρονική αξία χρήματος……μετά να μάθετε τι είναι τράπεζα,τι δουλειά κάνουν,τι είναι χρηματοδότηση !!! Οταν δείτε τα απλά πάτε στα πλέον δύσκολα…..δεν είναι όλα ασπρο,μαύρο ετσι όπως θεωρήσατε στην αριστερή νιότη των καταλήψεων ,του κράσου και του σουβλακίου !
Απάντηση
Τρολ
08/11/2019, 11:21
Φωτιά τα λόγια σου , ας ρίξουν φως στο άπειρο του σκότους !!!
Απάντηση
Ασε σπυρακο την κλάψα
08/11/2019, 11:37
και κανε αλλού το φροντιστηριο σου.
Απάντηση
Περίπου το 85% των εγκεφαλικών ανευρυσμάτων εντοπίζονται
08/11/2019, 12:40
στην πρόσθια κυκλοφορία. Τα ανευρύσματα της οπίσθιας κυκλοφορίας είναι όμως τα πιο επικίνδυνα. Ανευρύσματα με συγκεκριμένα μορφολογικά χαρακτηριστικά, όπως παρουσία «θυγατρικού» ανευρύσματος ίσως έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο ρήξης στη διάρκεια του χρόνου. Τέλος ορισμένοι ασθενείς περίπου το 20-30% έχουν περισσότερα του ενός ανευρύσματα ή οικογενειακό ιστορικό που αυξάνει το κίνδυνο ρήξης και αιμορραγίας.

Ασθενείς με έντονο πονοκέφαλο και δυσκαμψία του αυχένα που δεν πήγαν στα επείγοντα πιθανόν να έχουν «υποκλινική, λανθάνουσα» αιμορραγία και έχουν 50% κίνδυνο δεύτερης και πιθανόν θανατηφόρας αιμορραγίας μέσα στις επόμενες 30 ημέρες. Αυτοί οι ασθενείς πρέπει να προσέλθουν στα επείγοντα άμεσα.
Απάντηση
IC
08/11/2019, 11:03
Όσοι αμφισβητούν χωρίς δόλο είναι λάθος. Οι έλεγχοι έγιναν απολύτως εμπιστευτικά. Δεν ζούμε σε ΣΤΑΛΙΝΙΚΟ καθεστώς το οποίο κάποιοι ονειρεύονται. Στις ανεξάρτητες αρχές υπάρχει εμπιστευτικότητα και υψηλό επίπεδο προσωπικού και διαδικασιών.

Για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να πω κάτι πέρα από καλό κουράγιο….
Απάντηση
άρης
08/11/2019, 10:39
Πράγματι πολύ σωστή ενέργεια. Με μια διαφορά, θα έπρεπε να γίνει 15 ημέρες πριν την συνάντηση με τον πρωθυπουργό κι όχι με κοινοποίηση από τον άδωνη 15 μέρες μετά. Επιπλέον, οι έλεγχοι πέραν στοιχείων διοίκησης, κανονικά περιλαμβάνουν και άρση τηλεφωνικού και ηλεκτρονικού απορρήτου. Τεσπα, ας ελπίζουμε κάποια στελέχη να περάσουν την πόρτα των δικαστηρίων της ευελπίδων και η επιτροπή να μην μείνει μόνο στα πρόστιμα, τα οποία θα τα ξαναπληρώσουμε όλοι μας. ΥΓ. Με τα ζητήματα των επιτοκίων χορηγήσεων και τον υποθηκών η επιτροπή, πότε σκοπεύει να ασχοληθεί; διότι είναι παράλογο οι τράπεζες να δανείζονται με 0% πλέον και να δανείζουν με 9%. Επιπλέον, υπάρχουν σε μια σειρά δανείων εγγυήσεις από τρίτους φορεις, όμως τα τμήματα δανείων συνεχίζουν να επιμένουν να ζητάνε υποθήκες, που πολλές φορές ξεπερνάνε το ύψος του δανείου.
Απάντηση
d.
08/11/2019, 10:31
Στην ΑΣΟΕ περιμέναμε να μπουν στις τράπεζες μπούκαραν. Ρε μπας και ψηφίσαμε… Λαφαζάνι και δεν το ξέρουμε; Κυριάκο πάρτο αλλιώς γιατι δεύτερη ζωή (πολίτικη) δεν έχει. Τα ψέματα τελείωσαν.
Απάντηση